UMCSLUBELSKA MATEMATYCZNA LIGA ZADANIOWA

Aktualności

Lubelska Matematyczna Liga Zadaniowa popularyzuje matematykę przeprowadzając korespondencyjny konkurs matematyczny przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego.

Konkurs polega na samodzielnym rozwiązywaniu w domu zadań, podzielonych na trzy serie: A, B, C. W każdej serii uczniowie szkół podstawowych mają do rozwiązania pięć zadań. Rozwiązania należy przesłać listem poleconym na adres:

Lubelska Matematyczna Liga Zadaniowa
dr Eliza Jackowska-Boryc
Instytut Matematyki
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 1
20-031 Lublin

w terminie:

  • dla serii A: do 4 marca,
  • dla serii B: do 20 kwietnia,
  • dla serii C: do 6 czerwca.

Zadania do pobrania:

Seria A

Seria B

Seria C

Inne:

Oświadczenie

Regulamin

28.09.2020

Wyniki pierwszej edycji Lubelskiej Młodzieżowej Ligi Zadaniowej

Kategoria I: uczniowie klas 7, 8 (maksymalna liczba punktów do uzyskania 150)

Liczba wszystkich osób w tej kategorii: 135

I miejsce: Patrycja Jasińska, klasa 8, 138 pkt. (Samorządowy Zespół Szkolny Im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, 23-425 Biszcza 228 A)

II miejsce: Zofia Kurkowiak, klasa 7, 130 pkt. (Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach, Wiejska 7, 21-540 Małaszewicze)

III miejsce: Julia Inger, klasa 8, 120 pkt. (Szkoła Podstawowa Nr 6 Im. Polskich Lotników W Puławach ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 4, 24-100 Puławy)

IV miejsce: Damian Mazur, klasa 8, 119 pkt. (Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie im. Św. Królowej Jadwigi, Polna 34, 21-200 Parczew)

V miejsce: Emilia Grygiel, klasa 8, 101 pkt. (Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie, Krężnicka 156, 20-518 Lublin)

wyróżnienia:

- Michał Ogórek, klasa 8, 92 pkt (Szkoła Podstawowa Nr 6 Im. Polskich Lotników W Puławach ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 4, 24-100 Puławy)

- Kamil Pulik, klasa 7, 89 pkt (Zespół Placówek nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim, Warszawska 40, 21-560 Międzyrzec Podlaski)

- Julia Kamola, klasa 8, 75 pkt (Szkoła Podstawowa Nr 6 Im. Polskich Lotników W Puławach ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 4, 24-100 Puławy)

- Oliwia Kowalik, klasa 7, 75 pkt (Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie, Krężnicka 156, 20-518 Lublin)

- Antoni Rosiński, klasa 8, 75 pkt (Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, ks. Skorupki 11, 23-300 Janów Lubelski)


Kategoria II: uczniowie klas 4, 5, 6 (maksymalna liczba punktów do uzyskania 120)

Liczba wszystkich osób w tej kategorii: 118

I miejsce: Krzysztof Lizak, klasa 6, 94 pkt, (Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie, Krężnicka 156, 20-518 Lublin) Bartosz Woźniak, klasa 6, 94 pkt, (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy, ul. Jaworowa 5, 24-100 Puławy)

II miejsce: Krzysztof Czarnota, klasa 6, 87 pkt, (Szkoła Podstawowa nr 10 im. A. Mickiewicza w Puławach, 6 Sierpnia 30, 24-100 Puławy)

III miejsce: Anna Bryłowska, klasa 5, 77 pkt, (Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie, Aleja Jana Długosza 8a, 20-054 Lublin)

IV miejsce: Katarzyna Sawtyruk, klasa 6, 76 pkt, (Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej, Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska)

V miejsce:

- Miłosz Byczuk, klasa 6, 75 pkt, (Szkoła Podstawowa nr 2 im. marsz. J. Piłsudskiego, Żołnierzy Września 1, 22-600 Tomaszów Lubelski)

- Norbert Winiarek, klasa 6, 75 pkt (Szkoła Podstawowa W Zalesiu, Szkolna 10, 21-512)

wyróżnienia:

- Miłosz Kiełbasa, klasa 6, 74 pkt (Szkoła Podstawowa nr 2 im. marsz. J. Piłsudskiego, Żołnierzy Września 1, 22-600 Tomaszów Lubelski)

- Olaf Pawka, klasa 6, 73 pkt (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą, Opolska 10A, 24-340 Józefów nad Wisłą)

- Julia Szumna, klasa 4, 71 pkt (Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku, aleja Niepodległości 54, 23-200 Kraśnik)

- Katarzyna Kobiałka, klasa 6, 67 pkt (Szkoła Podstawowa nr 2 im. marsz. J. Piłsudskiego, Żołnierzy Września 1, 22-600 Tomaszów Lubelski)

- Amelia Zielonka, klasa 4, 65 pkt (Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie, Krężnicka 156, 20-518 Lublin)